• info@samanavaran.com

  • شماره تماس : 37265400−035

  • ساعت کاری : 7:30 الی 15:00

بلاگ

مطالب علمی، گزارشات بین المللی و تحلیل های کارشناسی در حوزه های تخصصی سامان آوران توسعه

روند های جهانی منابع انسانی در سال 2017

دیلویت بزرگترین شرکت خدمات حرفه‌ای در جهان است، که در کنار شرکت‌های پرایس واتر هاوس کوپرز، ارنست اند یانگ و کی‌پی‌ام‌جی به‌عنوان یکی از چهار مؤسسه بزرگ حسابرسی جهان شناخته می‌شود.

شرکت دیلویت در سال 2017 گزارشی منتشر کرده است که در مورد روند های جهانی منابع انسانی صحبت می کند. این مطالعه با مشارکت 10400 رهبران شرکت ها و رهبران منابع انسانی از 140 کشور دنیا انجام گرفته است.

 

عملکرد کسب و کارها در مقایسه با تغییرات تکنولوژی

تغییرات تکنولوژی به ظاهر در طی زمان بسیار زیاد است در حالی بهره وری سازمان ها رشد بسیار پایین تری نسبت به مورد فوق دارد که این امر باعث ایجاد یک شکاف بزرگ شده است. دلیل این شکاف بزرگ عدم به کارگیری مناسب استراتژی های منابع انسانی است.

عملکرد کسب و کارها در مقایسه با تغییرات تکنولوژی

 

شکاف های موجود بین مردم کسب و کارها و سیاست های عمومی با تکنولوژی

بررسی نمودارهای فوق گویای نکات بسیار مهمی است که می توان در قالب موارد زیر ذکر نمود:
- روند سریع تغییرات تکنولوژی و همزمان تغییرات در سیاست گذاری عمومی، نگرانی هایی از بایت انطباق سیاست گذاری با تغییرات ایجاد می کند. با توجه به اینکه این نمودار تصویری از کل دنیا را مشخص ساخته است، می توان این نگرانی را در کشور خودمان بیشتر حس نماییم. اگر بخواهیم از منظر کلان به این موضوع نگاه کنیم، به ضرورت تغییر پذیری و تحول در نگاه سیاست گذار در انطباق با تغییرات فناوری پی می بریم. کما اینکه در حال حاضر این عدم انطباق و مشکلات ناشی ازآن به خوبی دربرخی از حوزه ها نمایان است. (مثلا مشکلاتی که از بابت آغاز به کار تاکسی های اینترنتی و مباحث اعتراضی صورت گرفته از طرف تاکسی ها و تاکسی تلفنی ها شاهد بوده و هستیم). اگر بخواهیم از منظر سازمانی به این موضوع نگاه کنیم، اهمیت مدیریت منابع انسانی برجسته می شود. در واقع با توجه به اینکه افراد کمترین فاصله با تغییرات تکنولوژیک را دارند، سازمان ها باید حداکثرتلاش برای کم کردن این فاصله از طریق مدیریت مناسب افراد (به خصوص استعداد ها را داشته باشند)
در مورد روندهای موجود در حوزه منابع انسانی، مشخص است که اولین روند مورد اشاره در این گزارش بحث ساختار است. امروزه ساختارهای سازمانی از ساختارهای سلسله مراتبی به سمت ساختارهای تیمی در حال تغییر است که البته این تغییرات نه فقط در ساختار که بسیاری از زیرسیستم های منابع انسانی را نیز دچار تحول می نماید. در ادامه این موضوع، سرفصل ها یادگیری و همچنین مدیریت استعدادها (به کارگیری استعدادها) در این بخش جزء روندهای کلیدی و در رده های بالای این لیست قرار دارند.
توجه به اطلاعات ارائه شده در بالا نشان می دهد که اهمیت مدیریت سرمایه های انسانی ودانشی و ایجاد یک نظام بسیارپویا در حوزه منابع انسانی، ضرورتی انکار ناپذیر بوده و سازمان ها ملزم به حرکت به این سمت می باشند. هرچند که این الزام با شرایط و واقعیت های صنعت و کسب وکار در هر حوزه رابطه مستقیمی دارد.

روند سریع تکنولوژی در جهان باعث شده که نه صرفا الزام به بازتعریف مهارت ها یا مشاغل جدید باشد. بلکه باید نگاهی جدید به رهبری سازمان ها، ساختار، تنوع، تکنولوژی و تجارب کلی کارکنان آنها داشت لذا در ادامه 10 روند جهانی منابع انسانی در سال 2017 که مبتنی بر این در حال شکل گیری است به شرح ذیل معرفی می گردد.

10HRM trends

تهیه و تنظیم: